Stacja Mostki

Aktualności

11-11-2011
Ostatnie emocjonujące spotkanie….

Na zakończenie rundy jesiennej Formacja podejmowała na własnym boisku przyjezdnych z Modrzycy. Mecz był widowiskiem zaciętym i wyrównanym. Przyjezdni nie wystraszyli się lidera i zawiesili wysoko poprzeczkę. Pierwszy kwadrans to gra głównie w środkowej strefie boiska. Jednak jako pierwsi z prowadzenia cieszyli się gospodarze. Lekkim precyzyjnym strzałem bramkarza przyjezdnych pokonał Tomasz Pawlak. Do końca pierwszej połowy nie oglądaliśmy już więcej bramek, jednak podkreślić należy ostatnią minutę tej połowy w której sytuacja Formacji znacząco się skomplikowała, gdyż drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Paweł Piskorski. Sytuacja taka nie zdarza się często gdyż oba kartoniki ,,Piskor,, ujrzał w przeciągu 1minuty. Grająca w osłabieniu Formacja jako pierwsza doszła do głosu i to jakże ważnego naszą drużynę na prowadzenie 2:0 wyprowadził Tomasz Cenin. Była to 50minuta i zamieszanie pod bramką, gdzie najlepiej odnalazł się Tomek i z bliskiej odległości wpakował futbolówkę do bramki. W 60minucie powinniśmy grać już taką samą liczbą zawodników na boisku. Należy stwierdzić fakt, że sędzia  dostrzegł zagranie ręką, którego dopuścił się jeden z obrońców  Modrzycy jednak ukarał go tylko zółtą kartką. Nie byłoby w tym nic zaskakującego jednak nasz napastnik miałby przed sobą już tylko pustą bramkę. 8minut przed zakończeniem spotkania goście strzelili bramkę kontaktową. Precyzyjny strzał z rzutu wolnego nie do obrony dla naszego bramkarza. Strzelony gol podbudował znacząco graczy Modrzewia, którzy ruszyli do ataku. Jednak to właśnie Foramcji udało się utrzymać wynik do końca co było nie lada wyczynem gdyż na kilka minut przed ostatnim gwizdkiem gospodarze kończyli mecz w dziewiątkę, drugą żółtą kartkę tego dnia otrzymał Adam Pytel.
Po rundzie jesiennej ,,Portowcy,, utrzymali fotel lidera co było głównym założeniem naszej drużyny. Przed nami wiosna i również ciekawe spotkania jednak za nim do nich dojdzie oglądniemy zapewne emocjonujący pojedynek do którego dojdzie na boisku Formacji, nasza drużyna zmierzy się z Pogonią Świebodzin w Pucharze Polski. Spotkanie odbędzie się dnia 19.11.2011 sobota o godz.12